Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to main content
ethical sourcing website header 1335x534.jpg

NÁŠ ZÁVAZEK K ETICKÉMU ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ

Věříme, že je naší povinností budovat udržitelnější, spravedlivější a odolnější budoucnost pro kávu, naše komunity a naši planetu. Snažíme se vytvořit budoucnost, o které sníme, optikou lidskosti, s hlubokým závazkem ke globálním lidským právům, odpovědnému a etickému získávání zdrojů, komunitnímu vedení našich partnerů a zaměřením na to, abychom planetě více dávali, než brali.

 

Vaše káva bychom nemohli připravit bez farmářů z celého světa, kteří ji pěstují. Proto pracujeme společně s nimi na podpoře udržitelných zemědělských postupů a jejich komunit.

 

Životní prostředí: Pracujeme na řešení zemědělských problémů, které ohrožují živobytí zemědělců.


Ekonomika: Provádíme finanční investice podporující živobytí zemědělců v dlouhodobém horizontu i v době krize.


Vzdělávání: V oblasti zemědělství se zaměřujeme na podporu zemědělství a zemědělství, které je v současné době ve fázi růstu: Podporujeme otevřené vzdělávání a inovace, které pomáhají zemědělcům s produktivitou a udržitelností. 

Odpovědnost

C06_web_banner_560x321px

Začněme změnu společně

V souvislosti s naším globálním závazkem stát se do roku 2030 zcela ‚zdrojově pozitivní‘ společností zavádíme zpoplatnění jednorázových papírových kelímků částkou 1 Kč. Veškerý výnos z tohoto poplatku věnujeme iniciativě SÁZÍME BUDOUCNOST a jejím projektům na sázení stromů a obnovu české krajiny. Příplatek 1 Kč se nevztahuje na nápoje připravené do nádobí ke konzumaci na místě, do vlastního hrnku a tumbleru, anebo do recyklovatelného plastového kelímku.

C06_web_banner_nesnezeno

Vyhlásili jsme válku plýtvání

Domácnosti a restaurace každoročně vyhodí desítky tun potravin, což má dopad nejen na finance, ale také na životní prostředí. Společnost Starbucks je již rok hrdým partnerem projektu Nesnězeno.cz, jehož cílem je zachránit potraviny před vyhozením těsně před koncem jejich trvanlivosti. Prostřednictvím portálu Nesnězeno.cz si zákazníci mohou tyto potraviny objednat s výraznou slevou. V současné době je do programu aktivně zapojeno 13 kaváren a společně denně zachraňují desítky jídel, která by jinak skončila nevyužitá v odpadu.

C06_web_banner_Sustainability

Udržitelnost

Na všech našich kavárnách dbáme na udržitelnost a snažíme se snižovat množství odpadů. Podívejte se, jaké kroky můžete i vy udělat pro zelenější planetu a jaké vychytávky Starbucks aktuálně nabízí.

Ethical sourcing

Etické získávání surovin

Jsme odhodláni nakupovat a distribuovat kávu té nejvyšší kvality, jež byla vypěstována způsoby, které jsou šetrné k životnímu prostředí, a při jejímž prodeji jsou dodržovány všechny etické normy – chceme tím napomáhat k vytvoření lepší budoucnosti farmářů. Obsah stránky je v EN.

Responsibility_sustainability

Životní prostředí

Péče o životní prostředí je nezbytná pro budoucnost kávy a pěstitelů kávy a pro svět, ve kterém žijeme. Obsah stránky je v EN.

Responsibility_Partner stories

Příběhy našich Partnerů

Být Partnerem Starbucks znamená, že jste víc než jen zaměstnanec – jste členem naší Partnerské komunity. Obsah stránky je v EN.